Breadcrubs-image

SABREDEN DERVİŞ, MURADINA ERMİŞ!

Ligin üst sıralarını ilgilendiren bir maç geride kaldı. Zeytinburnu yakaladığı galibiyet serisini sürdürmek istiyordu. Sudem Su ise oynadığı son 3 maçı unutturmak, telafi etmek için sahadaydı. Kıran kırana geçen maçta farkı soğukkanlılık belirledi. Yakaladığı pozisyonlarda aceleci davranan Zeytinburnu fırsatları değerlendiremeyince maçın son dakikasında hızlı atağa çıkan Sudem Su farkı 2'ye çıkardı ve kazanmasını bildi. Maça kaleciler damga vurdu. Her iki takımın kalecisi de son ana kadar mücadele etti ve müthiş kurtarışlara imza attı. Gözlerimizin pasını sildiler adeta.

 

Zeytinburnu takımı maç boyunca eksik kadroyla gelmenin dezavantajını yaşadı. Genellikle kenarda olan Adem hoca bugün saha içinde olunca, dışarıdan gözlemleriyle sahaya müdahale eden olmadı. Bu durum Zeytinburnu'nu biraz aksattı. Genellikle Soner Aydın üzerinden etkili olmaya çalışan takım 3. bölgede çok aceleci davrandı. Müsait durumlarda oyuncuların pas yerine şut tercihini kullanmaları her ne kadar şut sayısını arttırsa da net gol fırsatı yakalama şansını da azalttı. Bugün önceki maçlarda gördüğümüz etkili Zeytinburnu takımını göremedik. Elbette ki farklı bir kadroyla sahaya gelmelerininde bu duruma etkisi olduğunu yadsıyamayız. Savunmada Cemal Çınar adeta bütün topları kesti. Savunmaya direnç katan oyuncunun performansı takımı adına yetmedi. Zeytinburnu'nun 4 maçlık yenilmezlik serisi sona ermiş oldu.

 

Sudem Su ise 3 maçtır sahadan mağlup ayrılmanın etkisiyle ayrı bir istekle başladı. Maçın 5. Dakikasında öne geçmesini de bilen ekip, yediği golden hemen sonra cevap vermesini bildi. Belkide galibiyeti getiren en önemli faktör 11. dakikada yediği gole hemen cevap vererek tekrar öne geçmesiydi. Takımda bireysel olarak ön plana çıkan bir isim olmadı ancak birlikte oynadıkları oyun bizlere futbolda önemli olanın takım halinde oynamak olduğunu gösterdi. Rakip ceza sahasında topu ayağından çıkarmak için hep doğru anı beklediler. Sabrettiler ve istediklerini aldılar. Misafir oyuncular Fatih ve Muhittin'in de takıma verdiği katkıyla Sudem Su maçı kazanmasını bildi. Kaleci Adem çok kritik kurtarışlara imza attı. 

 

Pasliga Editörü | Oğuz YAZICI

Yukarı